בן הזוג של החולה נושא על כתפיו מטען אדיר. הוא מחזיק את כאבו שלו, ויחד עם זאת נושא גם את כאב אהובו, לעיתים קרובות עליו גם לנווט ולנהל את כאבם של הילדים המשותפים או המשפחה הקרובה מאד.

קרא עוד

השאלה שאנחנו צריכות לשאול את עצמנו היא לשם מה מבקרים חולים. מטרות ביקור חולים הן: להקל על סבלו, על תחושת הבדידות שלו, לעודד את רוחו, לחזקו בדברים ובכך לסייע להחלמתו.

קרא עוד

כשבן משפחה עובר טיפולים רפואיים ממושכים, המשפחה כולה נכנסת לטלטלה. חרדה, מתח, חוסר ידע, שעות של ליווי ותמיכה, וכמובן החשש מהנורא מכל. קבוצת תמיכה ואימון אישי לבני המשפחה המלווים את התהליך, יכולים להיות נקודת אור בתקופה. הקשה ולתת כוחות להתמודדות | מירי בן־דוד ליוי

קרא עוד

בדומה לנהר שאבנים ושברי עצים עלולים להאט את זרימתו, כך עלולים משברים ומצבי לחץ להאט את זרימת החיים ולהשפיע על התנהלותם התקינה של בני האדם ● אלא שדווקא מאותה האטה, מאותם משברים, אפשר לצמוח ולהתפתח מחדש כדי לזרום טוב יותר להבא

קרא עוד

מדיניות שיתוף החולה ומשפחתו בתהליך הרפואי השתנתה לבלי הכר בשלושת העשורים האחרונים. מה הוביל את המהפך? כיצד הוא התרחש?

קרא עוד

כשבן משפחה קרוב הופך לחולה מורכב, האנשים שלצידו הופכים בן רגע לנציגיו מול הרשויות, למקבלי ההחלטות בנושא לטיפול הרפואי שיקבל, לשק החבטות של תסכוליו, לאחרים על מצב רוחו ופעמים רבות גם לאלה שנושאים בפועל בחלק ממטלות הטיפול בו.

קרא עוד